Jak zapojit ostatní do projektu?

PROČ SI NEVYSTAČÍME SAMI?

1. Ani EkoRada, ani Školní parlament nejsou továrny na pravdu (tím se liší od skutečného parlamentu), ani sekty. Jsme otevřeni nápadům zvenčí.

2. Víc hlav víc ví, víc lidí víc dokáže.

3. Jsme neskromní. Proč se snažit pouze o změnu v jídelně? Můžeme se pokusit i o změnu v domácnostech.

4. Máme spolupracující městský úřad. Proč bychom měli něco dělat úplně sami, když město rádo pomůže?

5. Máme úžasné seniory v Domově s pečovatelskou službou. Máme je rádi a oni mají rádi nás. A mají spoustu životních zkušeností, o které se rádi podělí.

6. Máme i úžasné rodiče, kteří mohou mít stejně úžasné nápady.

7. Chceme být vidět. Akce, z níž se objeví kraťoučký článek na školní nástěnce, kterou beztak nikdo nečte, je k ničemu.

JAK SE MOHOU OSTATNÍ ZAPOJIT?

1. Recepty. Potřebujeme širokou škálu receptů z "neoblíbených" potravin, tj, hlavně luštenin, hub, jater, ryb. Veřejnost nám je může poskytnout.

2. Prezentace. Ano, mohli jsme se pokusit třeba o vlastní odpoledne. Ale proč, když město pořádá dostatek kulturních akcí? Ty jsou mezi občany oblíbené a rádi je navštěvují. Staneme-li se součástí městské akce, určitě si nás všimne více lidí.

3. Pomoc s přípravou. Ono toho vaření, kuchtění a patlání bude asi dost. My ale nemůžeme jenom vyrábět jídla, musíme se třeba i (aspoň trochu) učit. Není jisté, že bychom vše zvládli sami.

KAM NOSIT RECEPTY?

1. Osobně třídním učitelům nebo lépe paní učitelce Celnarové (za Parlament) či panu učiteli Grassingerovi (za EkoRadu).

2. Zasláním receptu na e-mail, který jsme zřídili. Je to mail

svetova.skola@skola-chrast.net

3. Vhozením receptu do boxů, které vyrobíme. Budou umístěny ve škole i ve městě. Kde přesně, dáme vědět.

KDY A KDE SE BUDEME PREZENTOVAT?

Na Chrasteckém Majálesu 30. dubna.